+48 665 111 222(pn. - pt. 8:00 - 20:00, sb. 8:00 - 14:00)

Nowoczesna diagnostyka rentgenowska (rtg) w naszej klinice to pantomograf cyfrowy i system Digora.

Pantomograf cyfrowy to nowoczesne i bardzo bezpieczne urządzenie, za pomocą którego wykonujemy zdjęcia rtg stomatologiczne takie jak:

  • pantomogram
  • zdjęcie cefalometryczne (zdjęcie boczne czaszki)
  • zdjęcie stawów skroniowo-żuchwowych 
  • zdjęcie tomograficzne (CT)
  
  Pantomogram
 to zdjęcie diagnostyczne obrazujące wszystkie zęby, a także okoliczne struktury anatomomiczne. Takie prześwietlenie zębów pozwala na szybką diagnostykę, a dzięki zastosowaniu technologii cyfrowej możemy oglądać je bezpośrednio po wykonaniu na ekranie monitora. Zdjęcie panoramiczne to podstawowe badanie rtg, które wykorzystywane jest w prawie wszystkich dziedzinach stomatologii.

Stomatologia zachowawcza, stomatologia estetyczna, chirurgia, protetyka, ortodoncja, a także periodontologia to dziedziny, dla których pantomogram stanowi niezbędną diagnostykę przed rozpoczęciem leczenia. Zdjęcie panoramiczne jest bardzo bezpieczne, ponieważ pantomograf cyfrowy emituje minimalną dawkę promieniowania w chwili gdy wykonywany jest rentgen zębów. Pantomogram jest niezbędny do postawienia właściwej diagnozy. Na jego podstawie możemy przeprowadzić konsultację i przedstawić plan leczenia już na pierwszej wizycie oceniając np. stan zębów, kości, występowanie ognisk zapalnych, zęby zatrzymane (np. ósemki), zatoki szczękowe czy też choroby przyzębia. Przy udziale specjalnego programu komputerowego możemy przeprowadzić symulację leczenia np. implantologicznego, wprowadzając implant lub implanty na ekranie monitora w miejsce brakujących zębów.

Zdjęcie cefalometryczne (cefalo) czyli zdjęcie boczne czaszki wykorzystywane jest przede wszystkim w ortodoncji. Cefalometria ortodontyczna ma na celu badanie kości twarzy i czaszki, wykrywa wady ortodontyczne i nieprawidłowości rozwojowe. Zdjęcie to uwidacznia tkanki miękkie twarzy, zatoki przynosowe i podniebienie twarde, a ortodoncja wykorzystuje je też do oceny wzrostu kostnego. Zdjęcie rtg cefalometryczne znajduje zastosowanie również w chirurgii.

Zdjęcie pantomograficzne oraz zdjęcie cefalometryczne to bezbolesne i bezpieczne badanie.
 

Digora, Planmeca


RTG system Digora to nowoczesny system cyfrowej diagnostyki, który służy do wykonywania zdjęć rtg wewnątrzustnych. Prześwietlenie zębów wykonane za pomocą systemu Digora firmy Planmeca to bezpieczne badanie rtg, ponieważ urządzenie wykorzystuje minimalna dawkę promieniowania (ponad 10 krotnie niższą niż  w przypadku kiedy wykonujemy tradycyjne zdjęcie rentgenowskie zęba na kliszy).Cyfrowy rentgen zębów możemy wykonać w każdym gabinecie naszej kliniki, bez konieczności opuszczania gabinetu przez pacjenta  w trakcie wizyty. Pojedyncze zdjęcie zębowe umożliwia bardzo dokładną diagnostykę. Aby wykonać prześwietlenie zęba, stosujemy specjalne płytki odczytywane przez skaner Digora, a otrzymane zdjęcie rtg trafia do programu na komputerze. Uzyskany w ten sposób rentgen zęba możemy powiększać, obracać, a nawet mierzyć w dowolny sposób na ekranie monitora.

System Digora to zdjęcia rtg zębów z gwarancją najwyższej jakości i bezpieczeństwa.

Pantomogram i zdjęcie cefalometryczne wykonujemy również dla osób, które nie są pacjentami naszej kliniki.

Tomografia komputerowa

    

Najbardziej zaawansowanym technologicznie urządzeniem w naszej klinice jest tomograf komputerowy firmy Vatech-światowego lidera w produkcji urządzeń radiologicznych. Ta nowoczesna technologia pozwala na wykonywanie tomografii komputerowej dowolnej okolicy anatomicznej, jednak do najczęściej wykonywanych należą:

  • tomografia komputerowa szczęki
  • tomografia komputerowa żuchwy
  • tomografia komputerowa zatok szczękowych
  • tomografia komputerowa stawów skroniowo-żuchwowych
  • tomografia komputerowa zatok obocznych nosa

Tomografia komputerowa to badanie, które umożliwia obrazowanie trójwymiarowe 3D, tak aby w bezpieczny sposób planować zabiegi, w szczególności implantologiczne. Poprzez możliwość przeprowadzenia komputerowej symulacji zabiegu na ekranie monitora tomografia komputerowa jest badaniem warunkującym bezpieczeństwo przeprowadzanego zabiegu. Tomografia komputerowa jest też bezpieczna dla pacjenta, ponieważ badanie tomografii komputerowej emituje dawkę promieniowania porównywalną lub niższą od tej, gdy wykonujemy tradycyjny pantomogram na kliszy. Tomografia komputerowa wykorzystywana jest też do przeprowadzania zaawansowanych zabiegów z nawigacją, co gwarantuje nam bezpieczeństwo w trakcie zabiegu oraz skrócenie jego czasu trwania.

Tomografia komputerowa i pantomogram to badania, które wykonujemy również dla osób, które nie są pacjentami naszej kliniki!