+48 665 111 222(pn. - pt. 8:00 - 20:00, sb. 8:00 - 14:00)

Zabiegi stomatologiczne przeprowadzane w naszej klinice są całkowicie bezbolesne, dzięki zastosowaniu nowoczesnego, komputerowego systemu znieczuleń miejscowych The Wand.

Znieczulenie to stosujemy z powodzeniem podczas leczenia zachowawczego (leczenie próchnicy zębów), endodontycznego (leczenie kanałowe), jak również do wszystkich pozostałych zabiegów stomatologicznych.

The Wand to:

  • bardzo skuteczne znieczulenie okolicy zabiegowej
  • możliwość podania znieczulenia w sposób niewyczuwalny
  • eliminacja efektu nieprzyjemnego odrętwienia twarzy 

Jedynie u Pacjentów, którzy bardzo boją się zabiegu lub u których  planowany jest długoczasowy zabieg implantologiczno - chirurgiczny rekomendujemy tzw. sedację z udziałem lekarza anestezjologa.

Sedacja, czyli uspokojenie polega na łagodzeniu niepokoju i lęku. Uzyskujemy ją za pomocą środków farmakologicznych podawanych dożylnie. Dochodzi wówczas do zmniejszenia napięcia i niepokoju, często w połączeniu z sennością, natomiast bez wyłączenia świadomości (możliwe jest jednak częściowe jej ograniczenie). Przed wykonaniem tego rodzaju znieczulenia anestezjolog zapoznaje się dokładnie ze stanem zdrowia Pacjenta.

Wójcik Dental Clinic - Sedacja
Każdy Pacjent, u którego zaplanowane jest wykonanie sedacji powinien zaprzestać spożywania posiłków i płynów co najmniej na 6 godzin przed zabiegiem, natomiast po nim nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych przez najbliższą dobę.