Projektowanie uśmiechu

Nowoczesna stomatologia pozwala na projektowanie uśmiechu. I to dosłownie!
W naszej klinice stosujemy unikalną metodę tworzenia i kreacji pięknego uśmiechu. Bazujemy na założeniach światowego systemu DSD (Digital Smile Design) ale przede wszystkim na autorskich procedurach stosowanych z sukcesami od wielu lat. Zaprojektowanie pięknego uśmiechu jest nie lada sztuką. Uważamy że piękny uśmiech to zęby wyglądające naturalnie i ładnie, spersonalizowane, korespondujące z rysami twarzy, makijażem i osobowością. Aby spełnić oczekiwania najbardziej wymagających pacjentów oferujemy licówki i korony „Natural Beauty”. Cechuje je najwyższy poziom estetyki a każda licówka czy korona jest swoistym dziełem sztuki wykończonym ręcznie z uwzględnieniem troski o najmniejszy detal. Taka „jubilerska praca” to połączenie kunsztu i możliwości nowoczesnych technologii. Piękny uśmiech to z kolei idealne połączenie kształtu, koloru i przezierności zębów, które ten uśmiech tworzą.

Lata doświadczeń a także wiedza na temat proporcji, kształtu i koloru pozwoliły na wypracowanie autorskiej metody projektowania uśmiechu, tak by uzyskać najwyższy poziom estetyki. Korzystamy z nowych technologii, ale tylko doświadczenie i „wprawne oko” powoduje że uśmiechy które tworzymy mają to „coś”.

Jako nieliczni w Polsce pracujemy w systemie E-lab. Ta metoda dedykowana jest najbardziej wymagającym pacjentom i pozwala na precyzyjne dobranie koloru nawet pojedynczej licówki czy korony porcelanowej do koloru pozostałych zębów. Procedura ta w gabinecie zajmuje około kilku minut i polega na wykonaniu sekwencji zdjęć fotograficznych z zastosowaniem specjalnych filtrów i wzornika balansu bieli. Na podstawie informacji o strukturze zęba, jego wysyceniu bieli i innych parametrów w programie komputerowym w laboratorium protetycznym tworzony jest „ząb” idealnie pasujący do pozostałych.

Zgodnie z naszym podejściem projektowanie uśmiechu wymaga też wykonania fotograficznych zdjęć twarzy, aby „dopasować zęby do twarzy pacjenta”. Zdjęcia te, podobnie jak inne stanowią dokumentację medyczną i służą do komunikacji lekarza z technikiem.

Przed ostatecznym wykonaniem nowych licówek czy koron zwykle stosujemy rozwiązanie tymczasowe by pacjent mógł „przymierzyć uśmiech” i zobaczyć jak będzie wyglądał po metamorfozie. Z uwagi na komfort podczas procesu leczenia pomiędzy etapami zawsze stosujemy rozwiązanie tymczasowe. Wcześniejszą analizę kształtu nowych zębów przeprowadzamy w laboratorium stosując zaawansowane programy takie jak Exocad.

Projektowanie uśmiechu to ważny etap leczenia kompleksowego a skaner, profesjonalny aparat fotograficzny i Ipad to nie gadżety a użyteczne narzędzia do uzyskania wymarzonego uśmiechu.

Zadbaj o piękny uśmiechUmów się na wizytę

Wójcik Dental Clinic

Nasza klinika znajduje się
w samym centrum Warszawy:
ul. Grzybowska 3 ( I piętro )
00-132 Warszawa


Pon. - Pt. 8:00 - 20:00
Sob. 8:00 - 14:00

Bezpłatny parking dla pacjentów

Dbając o komfort naszych pacjentów posiadamy 8 miejsc parkingowych bezpośrednio przy klinice i wyłącznie do Państwa dyspozycji. Po wjeździe na teren parkingu oznaczone miejsca znajdują się tuż za budynkiem po lewej stronie.