Stomatologia cyfrowa

Aby zaoferować naszym pacjentom najlepsze i najnowocześniejsze metody leczenia korzystamy nowych cyfrowych technologii. Dzięki digitalizacji procedur czas leczenia jest znacznie krótszy a wiele procesów może odbywać się zdalnie. Tomograf cyfrowy Sirona, skaner wewnątrzustny, profesjonalny aparat Nikon czy system E-lab to bardzo użyteczne narzędzia ułatwiające pracę i komunikację zarówno z pacjentem jak i z laboratorium protetycznym.

Najczęściej stosowanym urządzeniem jest tomograf cyfrowy. Z uwagi na technologię cyfrową i niską dawkę promieniowania jest bardzo bezpieczny. Diagnostyka rentgenowska 3D struktur kostnych jest niezbędna podczas planowania chirurgicznego i implantologicznego. Tomografia komputerowa znajduje zastosowanie także podczas leczenia endodontycznego i ortodontycznego.

Skaner wewnątrzustny 3D trios firmy 3Shape pozwala na szybkie i precyzyjne pobieranie tzw. wycisków cyfrowych bez konieczności stosowania niewygodnych dla pacjenta mas wyciskowych. Uzyskane w ten sposób ultra dokładne trójwymiarowe skany zębów są zapisywane w formie plików stl i znajdują zastosowanie podczas:

  • planowania zabiegów wszczepiania implantów w nawigacji
  • leczenia ortodontycznego systemem nakładek Invisilign
  • wykonywania cyfrowych koron protetycznych

Połączenie tomgrafii (pliki dicom) i skanów zębów (pliki stl) w programie kompuerowym Dentiq Guide pozwala na wirtualne planowanie leczenia implantologicznego i protetycznego a także wydruk szablonów 3D stosowanych podczas zabiegów. Takie planowanie zapewnia bezpieczeństwo i pozwala zobaczyć jak będą wyglądały zęby zamocowane na implantach.

Dzięki stomatologii cyfrowej możemy również zaoferować naszym pacjentom nowoczesną metodę prostowania zębów za pomocą systemu nakładek Invisilign.

Stomatologia cyfrowa to również nowoczesne cyfrowe laboratorium wyposażone w urządzenia i programy służące do projektowania i wykonywania precyzyjnych prac protetycznych. Profesjonalna fotografia z kolei ułatwia zdalną komunikacja pomiędzy lekarzem a technikiem. Dane z informacjami (zdjęcia fotograficzne wykonane w systemie E-lab, skany) przesyłane są za pomocą internetu co pozawala na dobranie koloru licówki czy korony bez konieczności wizyty pacjenta w laboratorium.

Zadbaj o piękny uśmiechUmów się na wizytę

Wójcik Dental Clinic

Nasza klinika znajduje się
w samym centrum Warszawy:
ul. Grzybowska 3 ( I piętro )
00-132 Warszawa


Pon. - Pt. 8:00 - 20:00
Sob. 8:00 - 14:00

Bezpłatny parking dla pacjentów

Dbając o komfort naszych pacjentów posiadamy 8 miejsc parkingowych bezpośrednio przy klinice i wyłącznie do Państwa dyspozycji. Po wjeździe na teren parkingu oznaczone miejsca znajdują się tuż za budynkiem po lewej stronie.