Wybielanie

Wybielanie zębów – O tym wiemy „prawie” wszystko!

Białe zęby to dla wielu z nas obiekt pożądania! Białe zęby to pewność siebie, atrakcyjność a często również możliwość zdobycia lepszej pracy czy podpisanie lepszego kontraktu w biznesie. Białe zęby sprawiają, że uśmiechasz się częściej każdego dnia o przecież o to chodzi! Biały promienny uśmiech to cecha ludzi sukcesu. Gwiazdy wielkiego formatu, celebryci czy gwiazdy instagramowe są inspiracją, pomysłem by zmienić uśmiech na „taki jak z reklamy”

Tak, to możliwe. Teraz gwiazdorski uśmiech jest na wyciągniecie ręki. Dlaczego wybielanie zębów przeprowadzić w Wójcik Dental Clinic?

Posiadamy kilkunastoletnie doświadczenie w wybielaniu zębów. Potrafimy doradzić najlepszą metodę. Wiemy, które preparaty działają a które nie. Wiemy co zrobić by efekt wybielania utrzymał się jak najdłużej. Pracujemy tylko na bezpiecznych produktach najlepszych światowych firm. Jako lekarze, nadzorujemy przebieg całego procesu

Metody wybielania zębów – którą wybrać?

Wybielanie zębów możemy przeprowadzić na dwa sposoby. Metodą nakłądkową lub metodą gabinetową.

Metoda nakładkowa jest bardzo skuteczna, efekty wybielania utrzymują się latami a zęby już nigdy nie wracają do koloru przed zabiegiem. Wybielanie polega na stosowaniu nakładek z żelem wybielającym, który stosuje się na noc. Kuracja wybielająca trwa 9 dni a dokładniej nocy a pierwsze efekty widoczne są już pierwszego dnia wybielania. Kolor właściwy stabilizuje się po około 2 tyg. Przez cały okres kuracji jak i po jej zakończeniu należy przestrzegać białej diety czyli unikać produktów barwiących takich jak herbata, kawa, czerwone wino, buraki, jagody. Metoda nakładkowa oprócz szeregu zalet ma też jedną wadę, która może się pojawić ale wcale nie musi. To nadwrażliwość zębów, jeśli w ogóle się pojawi to należy pamiętać że jest tymczasowa a w jej łagodzeniu skutecznie pomagają specjalne żele. Aby wybielić zęby często wystarczy jedna wizyta celem pobrania wycisków lub skanów zębów i zaleceń w zakresie stosowania preparatu. Nakładki najczęściej oddajemy na regularnej drugiej wizycie lub wysyłamy je pod wskazany adres jeśli obecność pacjenta na kolejnej wizycie nie jest możliwa

Metoda gabinetowa dedykowana jest dla pacjentów, którzy oczekują natychmiastowego efektu podczas jednej wizyty! Cały zabieg trwa 2,5h co jest niewątpliwie jego zaletą i często daje super rezultaty jednak z uwagi na szybkość całego procesu trudniej przewidzieć efekt końcowy i czas przez jaki będzie utrzymywał się efekt bieli. Aktywacja żelu następuje na skutek działania lampy. W odróżnieniu od metody nakładkowej biała dieta wymagana jest przez 48h.

Wybielanie zębów jest bezpieczne! Należy jednak pamiętać by przeprowadzać je w klinice stomatologicznej pod kontrola doświadczonego lekarza.

Wybielanie nie niszczy szkliwa, a odpowiednio dobrany preparat wzmacnia je likwidując mikropęknięcia. Zabieg wybielania możemy wykonać prawie u każdego i mimo tego że w większości przypadków uzyskujemy świetny efekt rozjaśnienia zębów, nieodpowiedne działania mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Przeciwskazaniem są stany zapalne dziąseł, ciąża, okres laktacji, ubytki próchnicowe, nieodpowiednia struktura szkliwa czy zęby przebarwione na skutek działania antybiotyków a także wiek pacjenta. Wybielamy zęby tylko u osób powyżej 18 roku życia. Aby uzyskać najlepsze rezultaty należy wcześniej usunąć przebarwienia podczas zabiegu profesjonalnego czyszczenia.

Wybielanie zębów martwych

Zęby martwe ulegają przebarwieniom i często stanowią poważny problem estetyczny. Dzięki zastosowaniu preparatów wybielających możemy w znaczny sposób zmienić kolor zęba i uniknąć leczenia protetycznego. Preparatem, który daje dobre rezultaty jest Opalescence endo, umieszczamy go wewnątrz zęba i pozostawimy w ten sposób zabezpieczając opatrunkiem. Całą procedurę powtarzamy 2 do 3 razy, aż do osiągnięcia satysfakcjonującego rezultatu.

Zadbaj o piękny uśmiechUmów się na wizytę

Wójcik Dental Clinic

Nasza klinika znajduje się
w samym centrum Warszawy:
ul. Grzybowska 3 ( I piętro )
00-132 Warszawa


Pon. - Pt. 8:00 - 20:00
Sob. 8:00 - 14:00

Bezpłatny parking dla pacjentów

Dbając o komfort naszych pacjentów posiadamy 8 miejsc parkingowych bezpośrednio przy klinice i wyłącznie do Państwa dyspozycji. Po wjeździe na teren parkingu oznaczone miejsca znajdują się tuż za budynkiem po lewej stronie.